top of page

Nasza Historia

Nasza fascynująca podróż rozpoczęła się w 2004 roku, kiedy to z pasją i zapałem wkroczyliśmy na dynamiczny rynek kosmetyków fryzjerskich. Nasz pierwszy sklep w tętniącej życiem ulicy Jagiellońskiej w Szczecinie był nie tylko miejscem sprzedaży, ale i symbolem innowacji. Wprowadziliśmy wówczas nowatorską koncepcję hurtowej sprzedaży produktów od renomowanych marek, takich jak Schwarzkopf i L'Oréal, co wyznaczyło nowy kierunek w branży.

Dwa lata później, w 2006 roku, odważnie wprowadziliśmy na polski rynek włoską markę Itely. Chociaż współpraca ta okazała się mniej owocna niż przewidywaliśmy, to był to dla nas cenny etap nauki i doświadczenia. W 2008 roku nadeszła kolejna znacząca chwila - rozpoczęliśmy import i dystrybucję prestiżowej brytyjskiej marki Affinage, co umocniło naszą pozycję jako wyłącznych dystrybutorów w Polsce.

Rok 2010 był przełomowy - stworzyliśmy sieć dystrybucji EKF, która odmieniła naszą działalność. Innowacyjne podejście do dystrybucji i szkoleń pozwoliło nam szybko się rozwijać, zdobywając rynek z niespotykanym dotąd impetem. W 2012 roku osiągnęliśmy pierwszy milion złotych sprzedaży, co było dowodem naszego sukcesu i niezachwianej determinacji.

Niestety, w 2014 roku musieliśmy zmierzyć się z wyzwaniem, jakim był rozpad i podzielenie się marki Affinage na dwie mniejsze firmy – ASP i Leyton House, których właścicielami zostali byli wspólnicy Affinage. Zaczęły one ze sobą konkurować bezpośrednio a to skłoniło nas do redefinicji naszej strategii i zakończenia dystrybucji już wtedy dwóch włoskich marek niższej jakości.

Nie czekając, już w 2015 roku nawiązaliśmy wyjątkową współpracę z niemiecką marką premium: Glynt, otwierając nowy rozdział w naszej historii. Inicjatywa ta zaowocowała w 2019 roku wprowadzeniem turkusowego systemu zarządzania, co zrewolucjonizowało nasze podejście do biznesu, podkreślając, że to ludzie są sercem firmy.

 

Po pandemii COVID-19, nasz główny instruktor, Dawid Malczyk, zdobył międzynarodowe uznanie, co pozwoliło nam rozszerzyć nasze działania edukacyjne na całą Europę. W 2022 roku zostaliśmy uhonorowani tytułem najlepszego dystrybutora marki Glynt na świecie, co było potwierdzeniem naszej światowej klasy.

Rozwój marki był tak szybki że do końca 2023 roku podwoiliśmy ilość pracowników oraz rozpoczęliśmy budowę miedzdynarodowego centrum logistycznego EKF.

W 2024 roku, z odwagą i wizją przyszłości, zdecydowaliśmy się na rebranding i ekspansję na nowe rynki w Czechach i na Słowacji, otwierając nowy rozdział naszej wielonarodowej platformy dystrybucyjnej. Nasza nowa misja i wizja, które wkrótce ujawnimy, z pewnością zainspirują kolejne pokolenia. 

Nasza historia firmy, to także opowieść o nieustannej pasji, wytrwałości, innowacji i determinacji w dążeniu do doskonałości. Nigdy się nie poddajemy!

ZARZĄD

NASZA WIZJA

Nasza wizja jest wyrazem naszego zaangażowania w osiąganie wyższych standardów w zakresie obsługi klienta, dostarczając im wyjątkowe usługi, które wykraczają poza zwykłe oczekiwania. Jesteśmy dumni z naszej zdolności do łączenia wybitnych produktów, pozyskiwanych od czołowych producentów na świecie, z naszą głęboką wiedzą na temat zarządzania salonami fryzjerskimi. Naszym celem jest nie tylko dostarczanie produktów niczym tradycyjna hurtownia fryzjerska, lecz również przekazywanie wartości przez nasze ekspertyzy i ekologiczne rozwiązania dla branży.

 

Odróżnia nas podejście do rekrutacji i szkolenia naszych pracowników. Zamiast tradycyjnych przedstawicieli handlowych, inwestujemy w rozwój prawdziwych doradców. Nasi eksperci, gruntownie przeszkoleni przez wykwalifikowaną kadrę, stają się nie tylko dostawcami, ale prawdziwymi partnerami dla każdego salonu fryzjerskiego, wspierając ich w dążeniu do doskonałości i innowacyjności.

NASZA MISJA

Misją naszej firmy jest rewolucjonizowanie standardów obsługi w branży fryzjerskiej, poprzez dostarczanie wyjątkowych, ekologicznych produktów oraz innowacyjnych rozwiązań zarządzania salonem. Dążymy do tego, aby każdy salon fryzjerski, z którym współpracujemy, mógł świadczyć usługi na najwyższym poziomie, wykorzystując naszą ekspertyzę i produkty najwyższej jakości. Naszym celem jest nie tylko dostarczanie produktów, ale także budowanie trwałych partnerstw i wspieranie naszych klientów w osiąganiu ich celów biznesowych. Wierzymy, że sukces naszych klientów jest również naszym sukcesem, a nasze zaangażowanie w ekologię i innowacje przyczynia się do pozytywnych zmian w branży.

bottom of page